Факультативи

Факультативні заняття

Шахи (3 — 6 класи)

Граючи в шахи, діти можуть навчитися:

 • По-перше, вмінню передбачувати наперед свої дії та зважувати наслідки;
 • По-друге, вивчаючи шахову дошку, дитина вчиться обачності. Продумуючи той чи інший хід, учень намагається прорахувати свої можливості та можливості противника, щоб уникнути непередбачуваного удару.
 • По-третє, ця гра виховує у дітей обережність та вміння продумувати гру неспішно і обдумано.

 

 

 

 

Вчись мислити сміливо

Курс ВМЗ — це отримання знань через рішення творчих завдань. Навчальний курс інтегрує знання з різних предметних сфер: мистецтво і культура, техніка і фізика, геологія і космос, психологія та бізнес.

Курс складається з окремих блоків-модулів. Більшість модулів розраховані на отримання учнем власного творчого результату.

Результат:

 • Дитина  не буде быльше задавати питання  «а навіщо ця фізика?»;
 • Дитина буде однаково шанобливо ставитися до гуманітарної та технічної творчості;
 •  Дитина буде самостійно налаштована на творче життя;
 • І ще багато багато іншого…

Заняття веде Олена Волкова, керівник Центру альтернативного навчання Free School, яка пройшла курс з ТРВЗ-педагогіки та прийняла участь в апробації курсу ВМС.

Графічний дизайн, постери та анімація

Ази графічного дизайну, постери та анімація — про все це просто дізнатися від нашого учня 10 класу, який самостійно та на власному прикладі пояснює своїм одноліткам. Ярослав Вєпрев — учень, який розробив власний факультатив за принципом «Рівний  рівному».

Фінансова грамотність

На факультатитвних заняттях з фінансової грамотності підлітки дізнаються про те як почала своє існування банківська система, про те як розпоряджатися власними коштами, та про те як їх премножіть. Всі заняття проходять  з практичними завданнями та спостереженнями.

Заняття веде Анна Чеберяк, спеціаліст в фінансовій сфері.

Клуб казкової творчості (0-5 класи)

Це атмосфера, в якій кожен міг би вільно творити і безпечно самовиражатися. У казковому середовищі діти вчаться взаємодіяти один з одним і з повагою ставитися до творчості кожного учасника. У нашому Казковому клубі ми слухаємо авторські казки, малюємо під музику, розбираємо сюжети і творимо незвичайних героїв казок. Через знайомство з алгоритмом казок фантазуємо всі разом і складаємо індивідуальні історії.

Діти вчаться ставити мету і маленькими кроками йти до них, кожен до своєї, в своєму темпі і зі своєю швидкістю. Розвиваючи моторику  досліджуємо свої художні смаки і бажання. Ми малюємо, ліпимо, коллажуємо, щоб проілюструвати свої сюжети. Результат завжди несподіваний і очікуваний одночасно — це перша в житті книжка з власної казкою і ілюстраціями до неї. 🙂

Перед святами  проводимо тематичні творчі заняття. Це розпис пряничка, малюнки на каменях, створення новорічних іграшок і т.д.

Маркетинг для підлітків

Практична реалізація маркетингової стратегії в малому бізнесі (школярам 12-16 років)

Одним із сучасних трендів є заробляння грошей на власному бізнесі. Сьогоднішні старшокласники вже в школі замислюються про реалізацію власних бізнес-проектів: креативне рекламне агентство, популярний youtube-канал, шкільна новинна платформа, — це вже реалізовані ідеї школярів 10-15 років!

А маркетинг поряд з інноваціями — це те, чого в першу чергу приділяє увагу підприємець, який бажає домогтися успіху в бізнесі. А як інакше? Адже саме в сферу маркетингу входить визначення цільової аудиторії, споживача, для якого створюється товар або послуга, набір цінностей, за які потенційний покупець заплатить ту чи іншу ціну, канали продажів, інструменти просування.

З метою ознайомити старшокласників з сучасними бізнес-інструментами, а також відпрацювати їх на практиці, створений Курс практичного маркетингу!

Що отримають учасники при проходженні Курсу:

 1. Опанують практичними інструментами Маркетингового Комплексу.
 2. Навчаться розробляти Стратегію для малого бізнесу.
 3. Отримають навички в аналітичній частині маркетингу: проводити дослідження, аналізувати ринок, конкурентне середовище, визначати сильні і слабкі сторони підприємства, сегментувати споживачів, визначати цільову аудиторію.
 4. Навчаться комунікувати один з одним (імітація реальної ситуації на роботі, в офісі, в команді стартапу)
 5. Придбають навички планування, тайм-менеджменту.
 6. Розширять горизонти.
 7. Переопилятся індивідуальним досвідом і знаннями.
 8. Отримають нових активних, ініціативних і позитивних друзів.
 9. Отримають необхідні знання для реалізації власних бізнес проектів.

Курс розрахований на 10-12 занять протягом 1,5 місяців.

Заняття веде Степанова Тетяна, керівник департаменту маркетингу мережі ресторанів. Більше 12 років в маркетингу, має великий досвід у створенні та реалізації маркетингових програм для різних напрямків бізнесу, а також в навчанні персоналу в напрямку маркетингу.

Йога

Заняття побудовані за спеціально розробленою програмою для дітей.

На відміну від інших видів спорту, заняття повністю безпечні для дитячого тіла, тому що використовується унікальна Методика коректного підходу до хребту.

Для фізичного тіла використовуються комплекси вправ для профілактики захворювань хребта, зміцнення м’язового корсету.

Цілеспрямовано розвиваємо спритність і координацію.

З огляду на вікові особливості дітей, використовуються гри на взаємодію, гри на розвиток дрібної моторики, пам’яті.

Для психо-емоційного стану використовуються дихальні вправи, розслаблення, що призводить до внутрішнього балансу і спокою.

Мета занять:

 • Прийняти дитину такою, якою вона є.
 • Навчити управляти своїм тілом, настроєм і думками (без східних духовних практик)
 • Розвинути впевненість в собі, увагу і концентрацію.
 • Заняття проводить сертифікований інструктор міжнародної федерації Ваджра йоги для дітей.

Живопис та творчість